Dlaczego warto mieć etui na telefon?
Jeszcze niedawno, bo zaledwie kilkanaście lat temu, większość z nas była posiadaczami prostych, niezniszczalnych telefonów komórkowych. Ich twarda, plastikowa obudowa połączona z małym wyświetlaczem były nie odporne na każdy, nawet ten największy, upadek.
Z upływem czasu, pójściem technologii do przodu oraz zmianą potrzeb konsumentów, małe wyświetlacze zaczęto zastępować LED-owymi ekranami, a gumowe przyciski – ekranem dotykowym. Nic również dziwnego, że coraz popularniejsze stały się etui na telefony komórkowe.
Jednak, dlaczego warto mieć etui na telefon? Ich podstawowym zadaniem jest ochrona naszego, często bardzo drogiego, telefonu przed zarysowaniami oraz zbitą szybką. Takie wypadki często sprawiają, że telefon ani nie wygląda, ani nie funkcjonuje już tak samo. Jak wiemy w obecnych czasach niektóre naprawy są dosyć kosztowne, aby więc nie martwić się tymi dużymi kosztami, warto zainwestować nieduże pieniądze właśnie w etui na telefon.
Ich kolejną funkcją jest dodanie do Twojego telefonu komórkowego unikatowości oraz niecodziennego wyglądu. Na rynku mamy ogromny wybór przeróżnych etui na telefon – od tych prostych przeźroczystych, po takie, które zapierają dech w piersiach swoim nietuzinkowym wyglądem.
Rodzaje etui na telefon
Skoro już znamy funkcje jakie spełniają etui na telefony, warto jest wiedzieć jakie pole do wyboru mamy.
- Back case – jest to najpopularniejszy typ etui na całym świecie. Składa się on z jednej często, które chroni tył naszego telefonu. Jest on prosty w aplikacji, wystarczy, że po prostu nałożysz go na tył smartfona. Dodatkowym atutem tego typu obudowy jest to, że jest ona dostępna w wielu wariantach kolorystycznych oraz stylistycznych.
- Etui „książkowe” – ten typ obudowy, w przeciwieństwie do back case, chroni zarówno tył jak i przód telefonu. Zawdzięcza to tym, że składa się on z dwóch części – jednej, którą tak jak w przypadku back case nakładamy na tył smartfona i drugą, która z lewej strony jest zszyta z pierwszą. Stąd nazwa tego rodzaju, „książkowa”, ponieważ, aby skorzystać z telefonu musimy „otworzyć go” jak książkę.
- Bumper – ten rodzaj obudowy na telefon ciężko, tak naprawdę, nazwać w 100% etui na telefon. Dlaczego? Bumper to silikonowa rama na nasz telefon – nie ma on pleców, przez co nakładamy go tylko na ramy smartfona. Mają one za zadanie wzmocnić konstrukcję naszego telefonu, dzięki czemu jest on bardziej wytrzymały na upadki.
Na co zwrócić uwagę przy doborze etui na telefon?
Bardzo ważnym elementem każdej obudowy na telefon są wycięcia na wejście do ładowania, słuchawek i aparatu wraz z fleszem oraz wypukłe elementy na przycisk odblokowywania telefonu oraz przyciski zgłaszania i ściszania. Dlaczego jest to tak ważne?
Etui na telefon oprócz wykonywania swoich podstawowych funkcji, nie może przeszkadzać nam w codziennym użytkowaniu. Obudowa nie powinna być ściągana za każdym razem, kiedy chcemy zgłośnić muzykę lub gdy chcemy podłączyć go do ładowania. Przez źle dobrane etui będziemy nie tylko się denerwować, ale również marnować swój czas oraz narażać smartfona na urazy.
Warto zwrócić uwagę również na to jak etui leży nam w dłoni i czy korzystanie z niego nie będzie niewygodne. Jeśli masz taką możliwość sprawdź to przed jego zakupem. Obudowa na telefon musi być praktyczna w każdej sytuacji.
Z jakiego materiału wykonywane są etui na telefon?
Budowa etui to nie wszystko, dużą robotę robi również materiał, z jakiego jest on wykonany. Skupmy się na czterech najpopularniejszych materiałów z jakich wykonuje się obudowy na telefony komórkowe.
- Silikonowe – jest to najpopularniejszy materiał do produkcji etui. Są giętkie, dzięki czemu idealnie wpasowują się w dobrany rodzaj telefonu. Dodatkowo zapewniają świetną ochronę podczas upadku lub zadrapaniom.
- Plastikowe – ich duża dostępność, niska cena oraz ciekawa kolorystyka, przyciąga do siebie wielu kupujących, jednak warto mieć na uwadze to, że przy upadku obudowa ta może pęknąć, przez co nie zabezpieczy smartfona.
- Poliwęglanowe – niezwykle twarde oraz wytrzymałe obudowy, a przy tym niesamowicie lekkie. Z tymi obudowami nie musimy obawiać żadnego wypadku.
- Wodoszczelne – nie od dziś wiadomo, że woda to jeden z najgorszych wrogów elektroniki. Wodoszczelne etui na telefon ma za zadanie uchronić nasz telefon przed zalaniem, a nas przed dodatkowymi kosztami serwisowymi. Mają one jednak jedną wadę – takie obudowy zazwyczaj nie pozwalają korzystać z ekranu dotykowego, przez co będziemy musieli go często ściągać i zakładać.
Gdzie kupić etui na telefon?
W obecnych czasach, gdzie zdecydowana większość społeczeństwa posiada minimum jeden telefon komórkowy, dostępność etui jest naprawdę szeroka. Oprócz w salonach z telefonami, które oferują także sprzedaż etui, możemy je także znaleźć w zwykłych sieciówkach typu Bershka czy H&M.
Jest tylko jeden mały haczyk… Tam nie znajdziemy wyjątkowego etui, którego nie będą mieli nasi znajomi. O wiele lepszą opcją są sklepy internetowe, które w swoich ofertach mają ogrom przeróżnych obudów, z wieloma motywami, które są niebanalne.
Dobieraj etui do swoich potrzeb
Nie ma gorszych ani lepszych etui, każdy jest dobry na swój sposób, a kiedy dodatkowo dobierzemy je pod swoje personalne potrzeby, będzie to najlepszy zakup w naszym życiu.
Część z nas może intensywnie oglądać filmy, gdzie idealnie sprawdzi się etui z podpórką, dzięki, której nie będziemy musieli trzymać smartfona w dłoni, a co za tym idzie, unikniemy bólu ręki. Inni natomiast, ze względu na to jaką pracę wykonują lub w jakich warunkach przebywają na co dzień, będą potrzebować wodoodpornego bądź bardziej wytrzymałego etui.
Zakup etui na telefon, mimo, że nie jest dużym wydatkiem, jest bardzo ważną decyzją na dobrych kilka miesięcy jego użytkowania. Zanim więc zdecydujesz się na zakup obudowy na swojego smartfona, zastanów się nad tym czego od niego oczekujesz i czy dany model spełni Twoje oczekiwania.
Szkło hartowane – dodatkowa ochrona Twojego smartfona.
Szkło hartowane to specjalny materiał, który aż dziewięciokrotnie wzmacnia strukturę szkła, które fabrycznie mamy na swoim telefonie. Coraz częściej obserwuje się osoby, które decydują się na założenie sobie tego szkła, aby uchronić swój telefon przed rozbiciem się lub porysowaniem zwykłej szybki.
Jest to bardzo dobre oraz tanie posunięcie dla osób, które dbają o swój telefon lub są „niezdarami” i obawiają się cen wymiany wyświetlacza, które niekiedy wynoszą nawet połowę ceny nowego smartfona.
Jak chronić kable do swojego telefonu?
Oprócz samego smartfona i jego ekranu, powinniśmy uważać również na ładowarkę czy słuchawki. Mimo, że w obecnych czasach można je kupić praktycznie wszędzie, jest to dla nas kolejny, niepotrzebny wydatek. W ochronie naszych kabli niezbędne mogą okazać się organizery na kable lub specjalne zwierzątka, które zabezpieczają je przed zniszczeniem.